Čeština pro cizince

Máme dlouholetou zkušenost ve výuce rusky, anglicky, španělsky a francouzsky mluvících cizinců. Z mimoevropských jsou to především arabští, latinskoameričtí, thajští, vietnamští, japonští a afričtí studenti. Každá jazyková skupina má při výuce češtiny své specifické problémy, a to jak ve výslovnosti, tak i v gramatice. Nejrychlejších výsledků dosahují skupiny sestávající z mluvčích stejného jazyka.

 

50 hodinový modul postačí k běžnému dorozumění na „přežití“ a poslouží jako základ, na kterém se může dále stavět.

Formy výuky: individuální nebo v malých skupinkách, intenzivní týdenní nebo víkendové kurzy. Nově dlouhodobé kurzy od jednoho měsíce po celý rok – viz „novinka“

 

Novinka: letos se Belingua chce obzvláště soustředit na ty zahraniční studenty, kteří by se chtěli nejen naučit slušně česky, ale také poznat Českou republiku. Máme na mysli jak Čechy druhé generace žijící v cizině, kteří mají touhu poznat své kořeny, tak i cizí studenty, kteří by chtěli studovat na vysoké škole v češtině zdarma.

 

Proto letos nabízíme těmto studentům několikaměsíční až celoroční studium češtiny a českých reálií.

 

Učebnice češtiny pro začátečníky: STEP BY STEP (Lída Holá). Vyučujeme podle staršího i novějšího zpracování. Konkrétní variantu volíme podle národnosti studenta. Používáme také cvičení po internetu a pro pokročilejší studenty vlastní materiály. Velkou pozornost věnujeme výslovnosti, která je základem pro dorozumění.

Chcete např. odstranit silný ruský přízvuk ze své češtiny? Zkuste naše lekce výslovnosti.