Angličtina


DEN ČAS VÝUKA UČEBNICE
Úterý 17:00 - 19:30 Angličtina pro věčné začátečníky Murphy: Elementary grammar + adaptovaná četba


Proč se učit další jazyk(y)?

Nadešla doba, kdy většina Čechů už nějakým způsobem zvládla angličtinu – mnoho z nich už mává mezinárodní zkouškou FCE, (First Certificate in English), někteří zvládli dokonce CAE (Certificate in Advanced English).

Personální agentury vám potvrdí, že se otvírá čím dál více možností pro ty, kteří se kromě angličtiny mohou pochlubit slušnou znalostí dalšího cizího jazyka. Největší poptávka je v současné době po angličtině spolu aspoň s jedním z románských jazyků. V Brně je těchto dvoujazyčných uchazečů jako šafránu, a proto zůstává většina těchto lukrativních a zajímavých míst neobsazena. Přesto zvládnutí základů např. španělštiny (tzv. working knowledge – praktická znalost jazyka) je otázkou několika měsíců cíleného studia
(1x nebo 2x týdně trojhodina + občasný týdenní nebo víkendový intenzívní kurz).

Všichni se snažíme vystoupit z průměru a nabídnout něco, co zatím není běžné. Pokud vám angličtina učarovala natolik, že zatím nemáte zájem o jiný jazyk - pak vám doporučujeme udělat si pokročilou zkoušku CAE nebo této úrovni odpovídající BEC 3 (Business English Certificate)z obchodní angličtiny. Nejnáročnější zkouškou pro profesionální tlumočníky a překladatele je CPE (Certificate of Proficiency in English).

Jste-li se svou znalostí angličtiny spokojeni (popř. už máte FCE nebo této úrovni odpovídající BEC 2 z obchodní angličtiny) a chcete-li k angličtině přidat snadný a zároveň velmi užitečný jazyk – pak španělština by měla být Vaší volbou. Je to po angličtině světově nejrozšířenější evropský jazyk; je nám potěšením ho vyučovat právě tak jako vám bude potěšením se ho učit. Svět vám pak nebude připadat jako „španělská vesnice“.

Třetím a čtvrtým světově nejrozšířenějším evropským jazykem je po angličtině a španělštině ruština a portugalština. Teprve pak následují němčina, francouzština, italština a holandština. Z neevropských jazyků Belingua nabízí výuku čínštiny, japonštinyarabštiny.